W ten, dla nas wszystkich trudny czas, oferujemy Państwu pomoc w nauce samodzielnego utrzymywania urządzeń chłodniczych w dobrym stanie.
Dzięki naszym wskazówkom mogą Państwo zabezpieczyć się od strat produkcyjnych, nadmiernego zużycia energii elektrycznej oraz dużych kosztów związanych z naprawą lub wymianą urządzeń chłodniczych.
Zalecamy Państwu wykonywanie samodzielnej kontroli urządzeń chłodniczych w oparciu o listę zadań znajdującą się poniżej. (Zaleca się powtarzać czynności co dwa tygodnie).
Samodzielna kontrola:
1. Wizualna kontrola czystości powierzchni skraplacza (kurz, brud, torebki plastikowe itp) – każde zanieczyszczenie zwiększa zużycie energii elektrycznej, a nawet może doprowadzić do awarii sprężarki, a w efekcie do zepsucia towarów.
2. Wizualna kontrola czystości powierzchni parownika (brud, oblodzenie) – niepoprawna praca parownika zwiększa zużycie energii elektrycznej, a także może doprowadzić do awarii sprężarki i zepsucia towarów.
3. Kontrola obecności niewłaściwego hałasu – hałas ten może być spowodowany osłabionym mocowaniem mechanizmów (silnik wentylatorów, wentylatory, sprężarki itp.) – niedokręcone podzespoły prowadzą do zwiększenia wibracji i naruszenia szczelności układu, co ciągnie za sobą kosztowne naprawy.
4. Kontrola szczelności konstrukcji izolacyjnej i szczelność domykania drzwi (można to zaobserwować dzięki charakterystycznemu tworzeniu się lodu w obszarach chłodzonych – zwiększa to zużycie energii elektrycznej.
5. Wizualna kontrola stanu elementów złącznych (uchwytów) rur – naruszenie elementów złącznych prowadzi do ścierania rury i powstawania nieszczelności w układzie chłodniczym.
6. Wizualna kontrola izolacji rur – naruszenie izolacji prowadzi do niewłaściwej pracy urządzeń.
7. Wizualna kontrola stanu przewodów i połączeń elektrycznych – naruszenie izolacji drutu jest naruszeniem BHP i możemy prowadzić do pożaru itp.
8. Wizualna kontrola „śladów oleju”. Jest to jedna z pierwszych oznak nieszczelności
w obwodzie chłodniczym.
9. Wizualna weryfikacja temperatur wyświetlanych na sterowniku, tj odczyty nie „przeskakują” w szerokim zakresie i są weryfikowane za pomocą mechanicznego termometru znajdującego się w chłodzonej przestrzeni.
Zalecamy oraz uprzejmie prosimy wydrukować tą listę kontrolną i samodzielnie co dwa tygodnie sprawdzać prawidłowość pracy urządzeń.
Dziękujemy za korzystanie z naszych usług.